Blog

Najczęściej spotykane rodzaje silników w maszynach budowlanych

Maszyny przeznaczone do robót budowlanych wyposażone są w różne rodzaje silników. Każda jednostka napędowa ma swoje cechy charakterystyczne i specyfikę, która decyduje o jej przeznaczeniu. Jakie typy silników spotyka się najczęściej w maszynach i sprzętach budowlanych?

Czytaj dalej

Które części do maszyn budowlanych wymieniamy najczęściej?

Rozwój branży budowlanej, zarówno procesów technologicznych, jak i jakości sprzętu sprawił, że maszyny na budowie wykorzystywane są praktycznie przez cały rok. W różnych warunkach atmosferycznych stosuje się je między innymi do usuwania korzeni, kopania fundamentów, czy też wywożenia gruzu. Ze względu na panujące na budowie warunki, duże obciążenia oraz częste wykorzystanie, poszczególne części maszyn budowlanych […]

Czytaj dalej

Za co odpowiada zwolnica koparki?

Koparka jest bardzo pożądaną maszyną budowlaną, wykorzystywaną przy większości prac. Jest jednak intensywnie eksploatowana, dlatego musimy zadbać o jej stan techniczny, by móc z niej korzystać. Siłę do wykonywania zadań zapewnia, m.in. zwolnica.

Czytaj dalej

Gdzie szukać części do maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane to niezwykle istotny element każdych prac. Pozwalają znacząco przyspieszyć wiele zadań, a niektóre w ogóle zrealizować. Jednak jak wszystko mogą ulegać awarii. Wówczas należy dokonać ich naprawy lub wymiany pewnych części.

Czytaj dalej

Jak dbać o maszyny budowlane? Serwis i konserwacja

Maszyny budowlane działają w trudnych warunkach i są narażone na duże obciążenia techniczne i mechaniczne. Poddawane są naprawdę ciężkiej pracy, często na granicy ich wytrzymałości. Prace budowlane wiążą się także z zapyleniem, wibracjami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co powoduje, że sprzęt budowlany jest narażony na uszkodzenia i awarie.

Czytaj dalej

Jak wymienić pompę hydrauliczną w koparce?

Hydraulika siłowa spowodowała, że maszyny budowlane stały się nieodzownym elementem wszelkich, ciężkich prac budowlanych. Jej początki datuje się na XIX wiek, jednak powszechne zastosowanie znalazło miejsce od czasów II wojny światowej, między innymi w samolotach, samochodach czy ciężkich maszynach. Sercem każdego układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna, której głównym zadaniem jest zapewnienie właściwego ciśnienia i przepływu […]

Czytaj dalej

Wybór części do maszyn budowlanych – oryginalne czy zamienniki?

Maszyny budowlane to często skomplikowane sprzęty pracujące zazwyczaj na wysokich obrotach i mocno eksploatowane. Choć do tego właśnie zostały stworzone, to jak wszystko inne – nie są niezniszczalne. Co zrobić, gdy popsuje się jakaś część? Czy należy zawsze wybierać oryginalne części, czy można zastąpić je zamiennikami?

Czytaj dalej

Czym są zwolnice i dlaczego się je stosuje?

Zwolnica jest montowana w niektórych typach pojazdów użytkowych (budowlanych), terenowych celem zwiększenia momentu obrotowego. Co to oznacza dla właścicieli samochodów, jakie korzyści czerpią, korzystając z pojazdami z przekładnią zębatą przy kołach napędowych?

Czytaj dalej

Części do mostów maszyn budowlanych. Charakterystyka

Maszyny budowlane to urządzenia umożliwiające znaczne usprawnienie robót budowlanych. Należą do nich m.in. koparki, spycharki, wybieraki, ciągniki, a także szereg innych urządzeń, od których niezawodności zależy szybkość prac na terenie inwestycji. Jednym z elementów w tego typu maszynach są mosty napędowe, których podzespoły niestety mogą ulegać awariom.

Czytaj dalej

Pompy hydrauliczne i ich rola w konstrukcjach koparek

Maszyny budowlane bardzo często korzystają z możliwości, jakie daje wykorzystywanie układów hydraulicznych. Dzięki stosowaniu energii zgromadzonej w cieczy można stosunkowo łatwo radzić sobie z przemieszczaniem bardzo dużych obciążeń i mas. Sprzęt budowlany w większości sytuacji staje przed takimi właśnie wyzwaniami. Dzięki różnym rodzajom hydrauliki siłowej do koparek, spychaczy czy równiarek można szybko i precyzyjnie wykonywać […]

Czytaj dalej