Blog

Jakie są najczęstsze usterki maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane odgrywają kluczową rolę w wielu branżach. Niestety, nawet najlepiej utrzymane maszyny mogą ulegać awariom i usterkom. W tym artykule omówimy najczęstsze usterki maszyn budowlanych, aby pomóc Ci zrozumieć, jak można im zapobiec i szybko je naprawić.

Czytaj dalej

Czy warto kupować używane części do maszyn budowlanych?

Aby utrzymać maszyny budowlane w pełnej sprawności, konieczne jest regularne dbanie o ich stan i ewentualną wymianę zużytych lub uszkodzonych części. W tym artykule przyjrzymy się, czy warto inwestować w używane części do maszyn budowlanych, prezentując zalety zakupu używanych komponentów.

Czytaj dalej

Jakie części do maszyn budowlanych wybrać: oryginalne, czy zamienniki?

Głównym argumentem przemawiającym za wyborem zamienników części do maszyn budowlanych jest ich niższa cena w porównaniu do części oryginalnych. W wielu przypadkach różnica w cenie może wynosić nawet 50%. Przy regularnej konieczności wymiany części oszczędności generowane przez korzystanie z zamienników mogą być znaczące.

Czytaj dalej

Dlaczego nie warto oszczędzać na zakupie części do maszyn budowlanych?

Oszczędzanie na zakupie części do maszyn budowlanych nie jest korzystne w dłuższej perspektywie czasowej. Inwestowanie w dobre części gwarantuje bezpieczeństwo, wydajność, wydłużoną żywotność sprzętu oraz oszczędność czasu i nerwów.

Czytaj dalej

Najczęściej spotykane rodzaje silników w maszynach budowlanych

Maszyny przeznaczone do robót budowlanych wyposażone są w różne rodzaje silników. Każda jednostka napędowa ma swoje cechy charakterystyczne i specyfikę, która decyduje o jej przeznaczeniu. Jakie typy silników spotyka się najczęściej w maszynach i sprzętach budowlanych?

Czytaj dalej

Które części do maszyn budowlanych wymieniamy najczęściej?

Rozwój branży budowlanej, zarówno procesów technologicznych, jak i jakości sprzętu sprawił, że maszyny na budowie wykorzystywane są praktycznie przez cały rok. W różnych warunkach atmosferycznych stosuje się je między innymi do usuwania korzeni, kopania fundamentów, czy też wywożenia gruzu. Ze względu na panujące na budowie warunki, duże obciążenia oraz częste wykorzystanie, poszczególne części maszyn budowlanych […]

Czytaj dalej

Za co odpowiada zwolnica koparki?

Koparka jest bardzo pożądaną maszyną budowlaną, wykorzystywaną przy większości prac. Jest jednak intensywnie eksploatowana, dlatego musimy zadbać o jej stan techniczny, by móc z niej korzystać. Siłę do wykonywania zadań zapewnia, m.in. zwolnica.

Czytaj dalej

Gdzie szukać części do maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane to niezwykle istotny element każdych prac. Pozwalają znacząco przyspieszyć wiele zadań, a niektóre w ogóle zrealizować. Jednak jak wszystko mogą ulegać awarii. Wówczas należy dokonać ich naprawy lub wymiany pewnych części.

Czytaj dalej

Jak dbać o maszyny budowlane? Serwis i konserwacja

Maszyny budowlane działają w trudnych warunkach i są narażone na duże obciążenia techniczne i mechaniczne. Poddawane są naprawdę ciężkiej pracy, często na granicy ich wytrzymałości. Prace budowlane wiążą się także z zapyleniem, wibracjami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co powoduje, że sprzęt budowlany jest narażony na uszkodzenia i awarie.

Czytaj dalej

Jak wymienić pompę hydrauliczną w koparce?

Hydraulika siłowa spowodowała, że maszyny budowlane stały się nieodzownym elementem wszelkich, ciężkich prac budowlanych. Jej początki datuje się na XIX wiek, jednak powszechne zastosowanie znalazło miejsce od czasów II wojny światowej, między innymi w samolotach, samochodach czy ciężkich maszynach. Sercem każdego układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna, której głównym zadaniem jest zapewnienie właściwego ciśnienia i przepływu […]

Czytaj dalej