Aby utrzymać maszyny budowlane w pełnej sprawności, konieczne jest regularne dbanie o ich stan i ewentualną wymianę zużytych lub uszkodzonych części. W tym artykule przyjrzymy się, czy warto inwestować w używane części do maszyn budowlanych, prezentując zalety zakupu używanych komponentów.
Głównym argumentem przemawiającym za wyborem zamienników części do maszyn budowlanych jest ich niższa cena w porównaniu do części oryginalnych. W wielu przypadkach różnica w cenie może wynosić nawet 50%. Przy regularnej konieczności wymiany części oszczędności generowane przez korzystanie z zamienników mogą być znaczące.
Oszczędzanie na zakupie części do maszyn budowlanych nie jest korzystne w dłuższej perspektywie czasowej. Inwestowanie w dobre części gwarantuje bezpieczeństwo, wydajność, wydłużoną żywotność sprzętu oraz oszczędność czasu i nerwów.
Maszyny przeznaczone do robót budowlanych wyposażone są w różne rodzaje silników. Każda jednostka napędowa ma swoje cechy charakterystyczne i specyfikę, która decyduje o jej przeznaczeniu. Jakie typy silników spotyka się najczęściej w maszynach i sprzętach budowlanych?
Rozwój branży budowlanej, zarówno procesów technologicznych, jak i jakości sprzętu sprawił, że maszyny na budowie wykorzystywane są praktycznie przez cały rok. W różnych warunkach atmosferycznych stosuje się je między innymi do usuwania korzeni, kopania fundamentów, czy też wywożenia gruzu. Ze względu na panujące na budowie warunki, duże obciążenia oraz częste wykorzystanie, poszczególne części maszyn budowlanych […]
Koparka jest bardzo pożądaną maszyną budowlaną, wykorzystywaną przy większości prac. Jest jednak intensywnie eksploatowana, dlatego musimy zadbać o jej stan techniczny, by móc z niej korzystać. Siłę do wykonywania zadań zapewnia, m.in. zwolnica.
Maszyny budowlane to niezwykle istotny element każdych prac. Pozwalają znacząco przyspieszyć wiele zadań, a niektóre w ogóle zrealizować. Jednak jak wszystko mogą ulegać awarii. Wówczas należy dokonać ich naprawy lub wymiany pewnych części.
Maszyny budowlane działają w trudnych warunkach i są narażone na duże obciążenia techniczne i mechaniczne. Poddawane są naprawdę ciężkiej pracy, często na granicy ich wytrzymałości. Prace budowlane wiążą się także z zapyleniem, wibracjami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co powoduje, że sprzęt budowlany jest narażony na uszkodzenia i awarie.
Hydraulika siłowa spowodowała, że maszyny budowlane stały się nieodzownym elementem wszelkich, ciężkich prac budowlanych. Jej początki datuje się na XIX wiek, jednak powszechne zastosowanie znalazło miejsce od czasów II wojny światowej, między innymi w samolotach, samochodach czy ciężkich maszynach. Sercem każdego układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna, której głównym zadaniem jest zapewnienie właściwego ciśnienia i przepływu […]
Maszyny budowlane to często skomplikowane sprzęty pracujące zazwyczaj na wysokich obrotach i mocno eksploatowane. Choć do tego właśnie zostały stworzone, to jak wszystko inne – nie są niezniszczalne. Co zrobić, gdy popsuje się jakaś część? Czy należy zawsze wybierać oryginalne części, czy można zastąpić je zamiennikami?