Części do mostów maszyn budowlanych. Charakterystyka

Maszyny budowlane to urządzenia umożliwiające znaczne usprawnienie robót budowlanych. Należą do nich m.in. koparki, spycharki, wybieraki, ciągniki, a także szereg innych urządzeń, od których niezawodności zależy szybkość prac na terenie inwestycji. Jednym z elementów w tego typu maszynach są mosty napędowe, których podzespoły niestety mogą ulegać awariom.

Jaką rolę pełni w pojazdach most napędowy i jak jest zbudowany?

Głównym zadaniem podzespołów wchodzących w skład mostu napędowego jest przekazywanie mocy generowanej w silniku na koła. Najczęściej składają się na niego trzy komponenty: półosie, przekładnia główna, a także mechanizm różnicowy. Półosie to elementy łączące, dzięki którym skrzynia biegów kieruje moment na koła pojazdu. Przekładnia główna pomaga w zwiększeniu momentu obrotowego, zaś mechanizm różnicowy (dyferencjał) kompensuje różnicę w mocy, jaka pojawia się podczas pracy półosi. Ze względu na intensywne użytkowanie maszyn budowlanych, mosty napędowe nie są niezawodne.

Awarie mostów maszyn napędowych

Mosty napędowe muszą poradzić sobie z przenoszeniem zwielokrotnionego momentu obrotowego, który jest kilkukrotnie wyższy, aniżeli moment obrotowy jednostki napędowej. Wraz z przebiegiem maszyny budowlanej pojawiają się więc luzy oraz zmniejszają się naprężenia w łożyskach, co doprowadza do pogorszenia pracy całego systemu. Oznaką problemów bardzo często są szumy w okolicach mostu napędowego, hałas, a także pogorszone prowadzenie maszyny budowlanej zauważalne w drodze na miejsce robót. Mogą pojawić się również drgania całego pojazdu. W przypadku zauważenia takich problemów, konieczne jest oczywiście zgłoszenie się do profesjonalnego serwisu.

Części do mostów maszyn budowlanych

W przypadku usterki elementów wchodzących w skład tego systemu, najczęściej wymieniane podzespoły to półosie, krzyżaki, przekładnie planetarne, wałki, łożyska, dyferencjały oraz zwrotnice. Części do mostów maszyn budowlanych można kupić również w naszej firmie. Dodatkowo nasza oferta obejmuje również naprawę urządzeń budowlanych, także mobilnie na terenie całej Polski.