Części do mostów maszyn budowlanych

Zajmujemy się sprowadzaniem, a następnie sprzedażą najlepszej jakości części do mostów maszyn budowlanych. Ze względu na duże obciążenia podzespoły i elementy tego układu często ulegają awariom, co ma negatywny wpływ na pracę całego urządzenia. W przypadku wystąpienia problemów należy od razu skonsultować się z solidnym serwisem maszyn budowlanych. Poza sprzedażą części zamiennych zajmujemy się także dokonywaniem przeglądów technicznych oraz napraw maszyn tego typu. Regularne kontrole pracy mostu napędowego są bardzo istotne –odpowiada on bowiem za moc i wydajność maszyny budowlanej.

Czym jest most napędowy maszyn budowlanych i jakie są jego elementy?

Most napędowy to konstrukcja będąca elementem mechanizmu napędowego. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie mocy obecnej w wale napędowym na koła, co umożliwia poruszanie się pojazdów. Odpowiada on także za zmianę wielkości momentu obrotowego oraz wpływa bezpośrednio na prędkość obrotową, dostosowując je zależnie od potrzeb. Most napędowy zapewnia też właściwe osadzenie kół jezdnych i elementów układu hamulcowego. Ze względu na położenie w stosunku do silnika wyróżnia się mosty napędowe przednie, tylne i środkowe. Skład mostu napędowego tworzą przede wszystkim półosie, przekładnia główna i mechanizm różnicowy (dyferencjał). Pozostałe elementy to:

  • drążki kierownicze,
  • końcówki drążków kierowniczych,
  • satelity,
  • wieńce zębate,
  • krzyżaki,
  • łożyska,
  • zwrotnice, sworznie zwrotnic i obudowy zwrotnic,
  • zabezpieczenia, uszczelnienia i obudowy mostów.

Półosie są elementami łączącymi, które umożliwiają skrzyni biegów kierowanie momentu obrotowego na koła maszyny. Przekładnia główna odpowiada za zwiększanie momentu obrotowego, mechanizm różnicowy kompensuje zaś różnicę mocy, która jest efektem pracy półosi. Warto podkreślić, że mosty napędowe przenoszą moment obrotowy kilkukrotnie wyższy od momentu obrotowego jednostki napędowej. Z czasem doprowadza to m.in. do zmniejszenia naprężenia w łożyskach mostu i pojawienia się luzów. W odróżnieniu od samochodów osobowych, mosty napędowe montowane w maszynach budowlanych częściej ulegają awariom ze względu na zdecydowanie większą eksploatację i intensywne użytkowanie.

Co jest najczęstszą oznaką problemów z mostem napędowym?

W przypadku zauważenia szumów czy innych niepokojących hałasów dobiegających z okolic mostu napędowego należy zgłosić się do serwisu. Inną oznaką nieprawidłowego działania tego systemu mogą być ogólne problemy z prowadzeniem maszyny budowlanej oznaczające się drganiem pojazdu na drodze bądź placu budowy. Zgłaszając się do nas mogą być Państwo pewni, że poradzimy sobie ze wszystkimi problemami dotyczącymi mostów napędowych maszyn budowlanych.

Części do mostów Spicer

Posiadamy niezbędne części do mostów Spicer, dzięki którym naprawa będzie przeprowadzona kompleksowo i w możliwe krótkim czasie. Zarówno mosty, jak i inne produkty Dana Spicer, przeznaczone do układów napędowych, są znane i cenione na całym świecie. Wyróżnia je przede wszystkim solidne wykonawstwo oraz wytrzymałość. Mamy to na uwadze, dlatego oferowane przez nas zamienniki – części do mostów Spicer również cechują się precyzją wykonania oraz pochodzą od sprawdzonych dostawców. W naszej firmie mogą Państwo zamówić także inne części zamienne, w tym części do silników maszyn budowlanych. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze każdego elementu z naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

ul. Leśna 3B
88-153 Kruszwica

tel: 696 067 346

e-mail: biuro@selpart.pl