Pompy hydrauliczne do koparek

Zajmujemy się serwisowaniem i rozwiązywaniem problemów wynikających z pracy pomp hydraulicznych do koparek. To jeden z niezbędnych elementów wyposażenia układów hydraulicznych w maszynach budowlanych. Odpowiada za sprawny przepływ energii i ciśnienia w układach hydraulicznych i występuje w trzech rodzajach, które różnią się budową i wydajnością. Pompa łopatkowa składa się z wirnika zaopatrzonego w ruchome łopatki, a jej pracę cechuje równomierna wydajność. Podobnie jest w przypadku działania pompy zębatej, zbudowanej z dwóch kół zębatych (napędowego i napędzanego) o zazębieniu zewnętrznym lub wewnętrznym. Pompy tłokowe, składające się ze specjalnych cylindrów i tłoków, charakteryzują się zaś m.in. możliwością regulacji przepływu oraz zmienną wydajnością.

Pompy hydrauliczne do koparek Doosan

Oferujemy Państwu różne rodzaje pomp hydraulicznych do koparek Doosan. Pasują one do rozmaitych modeli maszyn tego koreańskiego producenta, różniących się mocą oraz innymi parametrami technicznymi. Znajdą Państwo u nas pompy do koparek kołowych, gąsienicowych oraz mini-koparek. Dzięki zakupowi części w naszej firmie maszyny odzyskują swoją dawną funkcjonalność za bardzo przystępną cenę. Co więcej, zapewniamy fachowe doradztwo podczas zakupu wszelkich części zamiennych do maszyn budowlanych, pochodzących od różnych producentów. Nasi specjaliści z łatwością dopasują dla Państwa odpowiednią część, zgodną z modelem i numerem seryjnym urządzenia.

Czym jest układ hydrauliczny i jaką spełnia rolę w maszynach budowlanych?

Układ hydrauliczny to kilka połączonych ze sobą podzespołów, które tworzą trwały system ułatwiający pracę urządzeniom pracującym na placu budowy. Działanie układów hydraulicznych we współczesnych maszynach budowlanych opiera się na podobnym schemacie. Jednak dzięki stale zwiększającym się możliwościom technologicznym poszczególne części układów mogą być ulepszane i wzbogacane o kolejne elementy w celu zwiększenia wydajności maszyn. To sprawia, że układy hydrauliczne różnią się między sobą i występują w różnych wariantach. Kluczowe podzespoły są jednak takie same. W skład kompleksowego układu hydraulicznego w maszynach budowlanych wchodzą:

  • pompa hydrauliczna,
  • silnik hydrauliczny,
  • akumulator hydrauliczny i inne elementy łączące,
  • rozdzielacz hydrauliczny,
  • zbiornik i chłodnica oleju hydraulicznego,
  • filtry hydrauliczne.

Działanie układu hydraulicznego wspierają również inne układy, m.in. napędowy, pneumatyczny oraz elektroniczny. W codziennych pracach maszyn budowlanych układ hydrauliczny spełnia istotną rolę. Umożliwia im efektywne i precyzyjne działanie, które jest warunkiem skutecznej realizacji prac budowlanych. Dzięki zastosowaniu energii obecnej w cieczy możliwe jest łatwe przemieszczanie dużych i ciężkich ładunków bez konieczności korzystania ze sprzętu wielkogabarytowego.

Jaka jest rola pompy w układzie hydraulicznym?

Pompa hydrauliczna to jeden z podstawowych podzespołów wchodzących w skład wyposażenia układów hydraulicznych. Przez wielu nazywany jest sercem całego układu, ponieważ spełnia najważniejszą funkcję w jego działaniu, a tym samym zapewnia sprawną i bezpieczną pracę maszyny. Ten element odpowiada za przemianę energii mechanicznej w energię ciśnienia cieczy. Dzięki pompie jest możliwe wytworzenie kontrolowanego strumienia oleju hydraulicznego, który napędza pracę całego układu. Oferujemy Państwu profesjonalny serwis maszyn budowlanych, w tym pomp hydraulicznych do koparek różnych producentów. W ofercie posiadamy także dopasowane do nich części zamienne. Zapraszamy do kontaktu.

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

ul. Leśna 3B
88-153 Kruszwica

tel: 696 067 346

e-mail: biuro@selpart.pl