Zwolnice do koparek

Zajmujemy się serwisowaniem i rozwiązywaniem problemów wynikających z pracy zwolnic do koparek. Jest to jeden z elementów koparki oraz innych urządzeń budowlanych, montowany w celu zwiększenia momentu obrotowego podczas działania maszyny. Zwolnice są przekładniami zębatymi, które w koparkach kołowych montuje się na kołach jezdnych, w koparkach gąsienicowych zaś – na napędach końcowych. Dzięki nim maszyna przystosowuje się do rodzaju pracy i wynikających z niej obciążeń. Działa wydajnie w trudnym, nierównym terenie. Jeśli zależy Państwu na jak najdłuższej, sprawnej eksploatacji sprzętu, warto mieć na uwadze jej regularny przegląd, a w razie pojawienia się usterki – szybki kontakt z firmą serwisową.

Na czym opiera się praca zwolnic?

Praca zwolnic opiera się na próbie zwiększenia momentu obrotowego przy zmniejszeniu obrotów na kołach – w tym samym czasie. Ma to wpłynąć na ostateczne zwiększenie obrotu w pozostałych elementach układu napędowego bez konieczności zwiększania ich rozmiarów i wytrzymałości. Dzięki zwolnicy maszyna jest odporna na trudne warunki występujące na nawierzchni, po której się porusza. Zwolnica chroni podwozie i most napędowy przed uszkodzeniem. Warto wspomnieć, że w naszej ofercie znajdują się także części do mostów maszyn budowlanych. Ze względu na intensywną eksploatację w trudnych warunkach podwozia i mosty maszyn tego typu są bardziej narażone na uszkodzenia niż w przypadku samochodów osobowych.

Jakie są rodzaje zwolnic?

Wyróżnia się trzy rodzaje zwolnic. Na pierwszy plan wysuwa się przekładnia obiegowa o zwartej konstrukcji, która jest montowana w piastach kół. Jej montaż nie wpływa na zmianę prześwitu pod obudową mostu napędowego. Podobnie jest również w przypadku zwolnicy różnicowej, potocznie zwanej dyferencjałem, której działanie opiera się na podobnych mechanizmach. Trzecim wyróżnianym rodzajem jest przekładnia walcowa. Ta zwolnica jest wyposażona w umieszczone w oddzielnej obudowie uzębienie zewnętrzne lub rzadziej spotykane uzębienie wewnętrzne, które wpływa na zwiększenie prześwitu pod obudową mostu napędowego.

Naprawa i wymiana zużytych zwolnic do koparek

Zwolnice stanowią podstawowe wyposażenie koparek i innych maszyn przeznaczonych do pracy na placach budowy. Ważne jest więc, by były one właściwie eksploatowane, a także poddawane regularnym przeglądom technicznym i diagnostycznym. W naszej firmie zajmujemy się naprawami i regeneracjami używanych zwolnic do koparek, a także dystrybucją i sprzedażą części zamiennych do maszyn budowlanych. Ważne jest, by mieć świadomość, że naprawa zwolnicy często jest rozwiązaniem jedynie doraźnym i tymczasowym. Dotyczy głównie mniejszych uszkodzeń, o ile zostaną niezwłocznie odkryte. W wielu przypadkach zużyta zwolnica nadaje się jedynie do wymiany na nowy sprzęt.

Warto pamiętać, że do uszkodzeń zwolnicy może doprowadzić nieadekwatne użytkowanie koparki przez jej operatora (np. szarpanie do przodu i do tyłu gąsienicami), ponadto zbyt niski lub zbyt wysoki stan oleju w przekładni albo też jego całkowity brak. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór zwolnic do koparek różnych producentów. Jesteśmy rzetelnym dystrybutorem części zamiennych, które oferujemy w konkurencyjnych cenach. Co więcej, nasze zamienniki cechuje jakość, która odpowiada za ich długotrwałe użytkowanie. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu w ich wyborze oraz dopasują do marki i modelu maszyny. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy

ul. Leśna 3B
88-153 Kruszwica

tel: 696 067 346

e-mail: biuro@selpart.pl