Zwolnice do koparek

Zajmujemy się serwisowaniem i rozwiązywaniem problemów wynikających z pracy zwolnic do koparek. Jest to jeden z elementów koparki, który montowany jest w celu zwiększenia momentu obrotowego podczas działania maszyny.

Na czym opiera się praca zwolnic?

Praca zwolnic opiera się na próbie zwiększenia momentu obrotowego przy zmniejszeniu obrotów na kołach w tym samym czasie. Ma to wpłynąć na ostateczne zwiększenie obrotu w pozostałych elementach układu napędowego bez konieczności zwiększania ich rozmiarów i wytrzymałości.

Jakie są rodzaje zwolnic?

Wyróżnia się trzy rodzaje zwolnic. Na pierwszy plan wysuwa się przekładnia obiegowa o zwartej konstrukcji, która montowana jest w piastach kół. Jej montaż nie wpływa na zmianę prześwitu pod obudową mostu napędowego. Podobnie jest również w przypadku zwolnicy różnicowej, potocznie zwanej dyferencjałem, której działanie opiera się na podobnych mechanizmach. Trzecim wyróżnianym rodzajem jest przekładnia walcowa. Ta zwolnica wyposażona jest w umieszczone w oddzielnej obudowie uzębienie zewnętrzne lub rzadziej spotykane uzębienie wewnętrzne, które wpływa na zwiększenie prześwitu pod obudową mostu napędowego.

Naprawa i wymiana zużytych zwolnic

Zwolnice stanowią podstawowe wyposażenie koparek i innych maszyn przeznaczonych do pracy na placach budowy. Ważne jest więc, by były one właściwie eksploatowane, a także poddawane regularnym przeglądom technicznym i diagnostycznym. W naszej firmie zajmujemy się naprawami i regeneracjami używanych zwolnic do koparek, a także dystrybucją i sprzedażą części zamiennych do maszyn budowlanych. Ważne jest, by mieć świadomość, że naprawa zwolnicy często jest rozwiązaniem jedynie doraźnym i tymczasowym. W wielu przypadkach zużyta zwolnica nadaje się jedynie do wymiany na nowy sprzęt.

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy